Özgeçmiş

Pınar Çamlıbel  Jinemed Health Group’ta  CCO ( Chief Creative Officer). Gruba ait  yurt içi ve yurt dışı hastane ve tıp merkezleri için marka geliştirme yapıyor. İki de girişimciliğini yaptığı işi var: JineVizyon ve Amerika’da Doğum.
 
Pınar'ın kendisi de Amerika’da doğdu ve çocukluğu orada geçti. Amerika’da doğmasının sebebi, doktor olan anne ve babasının tıp ihtisası için o sırada Amerika’da yaşıyor olması. 6 yaşında Istanbul’a dönüldü, Işık Lisesi’ni bitirdi. Üniversiteyi, Washington DC’de İletişim ve Psikoloji çift anadalı ile, masterı New York Pratt’de MFA ( Master of Fine Arts) yaptı. Uzmanlık alanı digital videoarts. 
 
27 yaşında kurduğu JineVizyon Prodüksyon, bir moda yarattı. Bebeklerin doğumunu nostaljik tatta filmlerine dönüştüren JineVizyon, sektöründe ilk olduğu için, ana haberlere, talk showlara, köşe yazılarına konu oldu. Pınar da  medyada ‘Mucizenin sinemacısı’, olarak anıldı. Doğum filmleri dışında, ' Uyanan Bilinç'  isimli kısa filmi  2014'te Montreal Corne D’or  film festivalinde gösterime seçildi.
 
 
JineVizyon devam ederken,   JineVizyon müşterisi olarak tanıştığı Benan Arslan ile beraber ‘Amerika’da Doğum’ u kurdu.  www.amerikadadogum.com.tr

Pınar Çamlıbelden Not: İndirmek içinTıklayınız

 

Linkedin: http://tr.linkedin.com/pub/eyl%C3%BCl-p%C4%B1nar-camlibel/31/4b6/954